• आइतवार, माघ ९, २०७८
  • | January 23, 2022


वाटर किङ्डम पार्क सञ्चालनको तयारीमा


नेपाली अपडेट
शुक्रबार, फाल्गुन २१, २०७७
 
काठमाडौं, शुक्रबार २१ फागुन झापाको शिवसताक्षीस्थित झिलझिलेमा जिल्लाकै सबैभन्दा ठूलो लगानीमा निर्माण भएको वाटर किङ्डम पार्क एण्ड रिसोर्ट सञ्चालनको तयारीमा पुगेको छ। स्थानीय व्यवसायीको करीब रु ३५ करोडको लगानीमा जिल्लाकै सुविधा सम्पन्न पार्क निर्माण गरिएको पार्क औपचारिकरुपमा सञ्चालनको तयारीमा रहेको सञ्चालकले जनाएका छन्। पार्क सञ्चालकसमेत रहेका कार्यकारी निर्देशक राजकुमार सङ्ग्रौलाका अनुसार फागुन २६ गतेदेखि सर्वसाधारणका लागि टिकट खुला गरेर पार्क सञ्चालनमा आउने र त्यसका लागि आवश्यक तयारी पूरा भएको छ। पूर्व–पश्चिम राजमार्गको झिलझिलेबाट करिब ३०० मिटर दक्षिणमा रहेको पार्क औपचारिकरुपमा उद्घाटन नभए पनि यतिबेला सर्वसाधारणको घुइँचो लाग्ने गरेको छ। विवाह गर्ने, विभिन्न प्रकारका उत्सव मनाउने, पिकनिक खाने, तालिम, गोष्ठी, सेमिनार र विभिन्न सभा समारोह गर्नका लागि जिल्लामै उपयुक्त ठाउँ वाटर किङ्डम पार्क रहेको शिवसताक्षी नगरपालिका प्रमुख तथा पार्कका सल्लाहकार समितिका संयोजक चन्द्रकुमार शेर्माले बताए। सरकारले २०२० लाई पर्यटन वर्ष घोषणा गरेपछि स्थानीय व्यवसायीले सन् २०१९ मा वाटर किङडम पार्क निर्माण शुरु गरेका थिए। कोरोना भाइरसका कारण मुलुकमा लकडाउन भएपछि पार्कका निर्माणाधीन भौतिक संरचना निर्माण बन्द भएका थिए। सरकारले लकडाउन खुकुलो बनाएपछि बाँकी रहेको पूर्वाधार निर्माण शुरू गरिएको सञ्चालक सङ्ग्रौलाले बताए। पार्कमा जीप लाइन, सुपरम्यान जीपलाइन र पछिल्लोपटक जीप साइक्लिङ पनि भित्र्याइएको छ। पार्क नखुल्दै सयौँ सर्वसाधारणले साइकल कुदाएर दैनिक मज्जा लिन थालेका छन्। पार्कमा आएर फोटो खिचेर सामाजिक सञ्जालमा राख्ने र भिडियो खिचेर टिकटक बनाउनेको सङ्ख्या यतिबेला ह्वात्तै बढेको छ। सञ्चालक सङ्ग्रौलाका अनुसार झापा, मोरङ, सुनसरी, इलाम, पाँचथर, सिराहा, सप्तरीलगायतका जिल्लाबाट समेत सर्वसाधारण आउन थालेका छन्। सञ्चालक सङ्ग्रौलाका अनुसार पार्कमा पानीबाट मात्र खेलेर मनोरञ्जन लिन सकिने आठ प्रकारका आइटम पनि छन् । स्विमिङ पुलसहित वेब पुल, मल्टिलेण्ड स्लाइड, वेब स्लाइड, क्रुसर स्लाइड, सोफालेण्ड स्लाइड र पेन्डुलम स्लाइडलगायतका मनोरञ्जनात्मक खेल समावेश छन् । त्यस्तै, पार्कमा बालकबच्चासहित ज्येष्ठका लागि आवश्यक संरचना विश्राम निर्माण गरिएको छ। युवायुवतीका लागि पार्कभित्र खान बस्न र पार्कभित्रका दृश्य अवलोकनका लागि विभिन्न संरचना निर्माण गरिएका छन्। पार्कबाट ५० ले प्रत्यक्ष रोजगारी पाएका छन्।
प्रकाशित भएको : March 5th, 2021

सम्वन्धित समाचारहरु